Darmowe typy bukmacherskie E-sport
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
avatar
Admin
Posts : 4
Join date : 01/05/2020
Zobacz profil autora

Handicap - co to jest? Empty Handicap - co to jest?

Pią Maj 01, 2020 10:35 pm
Handicap — co to jest?
Legalni polscy bukmacherzy doskonale zdają sobie sprawę, że przyciągnięcie uwagi graczy nie jest proste. Różnorodność oczekiwań klientów, konkurencja w branży internetowych zakładów wzajemnych, tak jak i rozwój esportu, to czynniki determinujące jakość i atrakcyjność programu zakładów poszczególnych serwisów bukmacherskich. Od kiedy esport zaczął opuszczać niszę, którą zajmowały przez lata, bukmacherzy postanowili wyjść naprzeciw wymogom rynku i zrobić miejsce w serwisach na rzetelną, wielostopniową i zróżnicowaną ofertę zakładów. Pojawienie się handicapów w ofercie, dało graczom możliwość wyboru i korzystania z pełnego pakietu możliwości. Wielbiciele obstawiania esportu przyjęli ten gest z ogromnym entuzjazmem. Wreszcie mogą cieszyć się równie złożonymi programami zakładów i jak fani sportów tradycyjnych, obstawiać w pełnym zakresie możliwości, dokonywać wyborów zgodnych z umiejętnościami i preferencjami, nie ograniczając się tylko do zakładów na wygraną poszczególnych drużyn.

Handicapy to temat dość złożony, ponieważ zrozumienie ich działania wymaga nieco wyobraźni. Zapewniamy jednak, że po przyswojeniu zasad tego rodzaju zakładów, nie będziecie mieli problemu z prawidłowym złożeniem kuponu z handicapem. Co to jest handicap i jakie są jego rodzaje? Co obejmuje dokładnie ten typ zakładu, jeśli chodzi o e-sporty? Dla kogo jest przeznaczony i czy trzeba dużej wiedzy, aby wygrywać, typując handicapy?

Handicapy w esporcie
Fani zakładów na kultowe gry: CS:GO, League of Legends, Dota 2 i kilku innych, nie muszą czuć się gorsi od kibiców piłki nożnej czy tenisa - obecnie zakłady typu handicap dostępne są praktycznie w każdej dyscyplinie esportowej. Eksperci zakładów bukmacherskich twierdzą, że handicapy to opcja zachowawcza i zdecydowanie bezpieczniejsza niż wiele innych form typowania. Dobra jest dla osób początkujących jak i dla profesjonalistów. Handicap jest ściśle związany z ilością bramek, bądź punktów. Wartość handicapu oznacza ilość punktów, bramek, dodanych lub odjętych do wyniku wybranej drużyny. Tak, jak w sportach tradycyjnych, tak i w e-sportach pojawia się forma zakładu handicap. Żeby móc swobodnie poruszać się na tym terenie, gracz musi nie tylko dobrze znać specyfikę poszczególnych gier, kondycję drużyn, ale również dobrze rozumieć, jak działa handicap. Nie dla wszystkich jest to jasne od razu, warto więc najpierw poćwiczyć, obserwować tabele i wyniki poszczególnych zdarzeń. Żeby dokładnie zobrazować, co to jest handicap, posłużymy się przykładem meczu CS:GO - G2 Esports vs c0ntact, w którym G2 jest zdecydowanym faworytem.

Kursy przedmeczowe g2 - c0ntract

Kursy handicap na powyższe wydarzenie, na poszczególnych mapach prezentują się następująco:

Kursy handicap csgo

Handicap (-6.5) oznacza, że drużyna G2 Esports rozpoczyna mapę z ujemną liczbą punktów wynoszącą -6.5. Oznacza to, że aby zakład rozliczony był jako wygrany, drużyna G2 Esports musi wygrać pierwszą mapę wynikiem minimum 16-9 (mapa, z uwzględnieniem handicapu zakończył się wynikiem 9.5-9 dla G2). Analogicznie handicap (+6.5) przy drużynie c0ntact, oznacza, że rozpoczyna ona mapę z przewagą 6.5 punktu. W tym przypadku drużyna c0ntact może przegrać z wynikiem minimum 16-10, aby zakład był rozliczony jako zwycięski (mapa zakończyła się wynikiem 16-16.5 z uwzględnieniem handicapu).

CS:GO — przykłady zakładów handicap

 • handicap map
  Astralis (-1.5) vs Team Heretics (+1.5)

  Przykład zakładu handicap na ilosc map w CS:GO

 • handicap rund mapy 1
  Astralis (-3.5) vs Team Heretics (+3.5)

  Przykład zakładu handicap na ilosc rund w CS:GO

LEAGUE OF LEGENDS — przykłady zakładów handicap

 • handicap map
  Fnatic (-1.5) vs G2 (+1.5)
  (zależnie od formatu Best of 3 czy Best of 5)
  Fnatic (-2.5) vs G2 (+2.5)

  Przykład zakładu handicap na ilość map w LOL

 • handicap zabójstw mapy 1 (lub 2/3/4/5)
  Fnatic (-6.5) vs  G2 (+6.5)
  (wartość zależy od różnic kursowych)

DOTA 2 - przykłady zakładów handicap

 • handicap map
  Reality Rift (-1.5) vs LGD.int (+1.5)
  (zależnie od formatu Best of 3 lub Best of 5)
  Reality Rift (-2.5) vs LGD.int (+2.5)

 • handicap zabójstw mapy 1 (2/3/4/5)
  Reality Rift (-6.5) vs LGD.int (+6.5)
  (wartość zależna od różnic kursowych)

Charakterystyka zakładów handicap w e-sportach
Zrozumienie, jak dokładnie czytać poszczególne handicapy może zająć trochę czasu i z pewnością wymaga wprawy. Poszczególne serwisy bukmacherskie zazwyczaj udostępniają praktyczne poradniki, czyli zestawienia przykładów handicapów w e-sportach z dokładnymi tłumaczeniami. Jest to niezwykle cenne wsparcie na początku drogi każdego typera. Oto nasze przykładowe podpowiedzi:

 • mecz handicap — zakład, w którym do wyniku wygranych map drużyny oznaczonej jako pierwsza, dodawana lub odejmowana jest wartość handicapu (+1.5 mapy lub -1.5 mapy),

 • handicap zabójstw — zakład, w którym do ostatecznego wyniku zabójstw na określonej mapie drużyny oznaczonej jako pierwsza, dodawana lub odejmowana jest określona wartość handicapu (+6.5 zabójstw, -6.5 zabójstw),

 • handicap rund — zakład, w którym do ostatecznego wyniku liczby rund określonej mapy, dodawana lub odejmowana jest wartość handicapu (+5.5 rund, -5.5 rund).

Podsumowanie
Dlaczego handicapy są tak popularne wśród graczy? Wielu profesjonalistów uważa je za bardzo atrakcyjne, ze względu na pewną zachowawczość, wynikającą z tego, że szanse na wygraną czy zwrot są większe niż w przypadku innych form zakładów. Handicapy mają także wpływ na podniesienie atrakcyjności kursów na faworytów czy też drużyn stojących teoretycznie na przegranej pozycji. Żeby swobodnie obstawiać zakłady typu handicap i mieć z tego korzyści, trzeba posiadać wiedzę i umiejętności typerskie. Najlepszy sposób to regularna praktyka oraz merytoryczna i precyzyjna analiza swoich kuponów.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach