Darmowe typy bukmacherskie E-sport
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
avatar
Admin
Posts : 4
Join date : 01/05/2020
Zobacz profil autora

Zakłady under / over w esporcie - jak obstawiać? Empty Zakłady under / over w esporcie - jak obstawiać?

Pią Maj 01, 2020 10:41 pm
Zakłady under / over w esporcie - jak obstawiać?
Rosnąca popularność e-sportu to znak dzisiejszych czasów. Nic dziwnego — gry typu CS:GO, Dota 2 czy LOL stały się przez ostatnie lata sposobem na życie wielu pasjonatów i szybko wyszły poza ramy zwykłej, domowej rozrywki. Rywalizacja w wirtualnej rzeczywistości zawładnęła sercami nie tylko graczy, ale i obserwatorów, kibiców. Dla twórców najbardziej znanych tytułów stało się oczywiste, że gracze chcą czegoś więcej niż prywatne współzawodnictwo — profesjonalnych, prestiżowych i wielostopniowych zawodów esportowych z turniejami, ligami i całą strukturą znaną ze sportów tradycyjnych. Tak się stało, a zawody e-sportowe nakręciły promocję gier, przyciągając kolejnych zawodników i obserwatorów.
E-sport zajął bardzo ważne miejsce w światowym rynku gamingowym i wprowadził zupełnie nowe oblicze sportowej rywalizacji. Typowanie wyników rozgrywek czy poszczególnych etapów gier stało się więc naturalną konsekwencją progresu, jaki miał miejsce w świecie gier komputerowych w ciągu ostatniego czasu. Gracze poczuli, że mogą zarabiać na swojej pasji, a widzowie chętnie ruszyli obstawiać zakłady dotyczące ulubionych drużyn.

W tym wpisie zajmiemy się szczególnym typem zakładów esport, które są ciekawym urozmaiceniem ofert bukmacherów internetowych. Zakłady Under/over, bo o nich mowa, są bardzo specyficzne i dotyczą dość szerokiego przedziału rozgrywek. Są również bardzo lubiane przez graczy, którzy znudzeni obstawianiem wygranej/przegranej szukają opcji przełamania rutyny.

Co to jest under i over?
Zakłady bukmacherskie under/over najczęściej kojarzone są z piłką nożną. Na potrzeby rozwoju oferty bukmacherskiej wprowadzono je także do innych dziedzin, takich jak esport betting. Under i over z języka angielskiego znaczy poniżej i powyżej. Wielbiciel zakładów bukmacherskich wybierając ten rodzaj typowania, może więc obstawić, czy dane zdarzenie wystąpi mniej, czy więcej razy niż zakłada określony ofertą próg. Odwołując się do wspomnianej przez nas piłki nożnej — w przypadku oferty liczby goli under / over 2.5 typer może obstawić czy w danym meczu padnie mniej (under 2.5) niż 3 gole (wtedy wygra, jeśli bramek będzie mniej niż 3), czy padnie więcej (over 2.5) niż 2 gole (wygra wtedy, gdy padną 3 lub więcej bramki). Analogiczne zasady, mają zastosowanie w obstawianiu esportu.

Zakłady under i over w esporcie
O ile przedłożenie przykładów zakładów under/over w piłce nożnej jest proste nawet dla laika, o tyle w grze typu CS:GO może wydać się kłopotliwe. Żeby móc swobodnie poruszać się w temacie tego typu zakładów w e-sportach trzeba mieć wiedzę i orientować się w specyfice poszczególnych gier. Fani e-sportów twierdzą jednak, że under/over dobre są nawet  dla początkujących typerów, ponieważ pozwalają na obstawianie zdarzeń dość prostych do przewidzenia. Jak jest w praktyce? Czego dotyczą zakłady under / over i co można obstawiać under/over w poszczególnych grach e-sport?
Żeby dokładnie zobrazować wielbicielom sportów elektronicznych, jaka oferta czeka na nich w serwisach bukmacherskich, zdecydowaliśmy się przeanalizować kilka najpopularniejszych gier: Counter Strike Global Offensive, Dota 2 i League of Legends. Oto przykłady zakładów under/over dotyczące wymienionych tytułów:

Counter Strike Global Offensive -  rodzaje zakładów under / over

 • ilość map np. under 2.5 / over 2.5

  Przykład zakładu under over na ilosc map w CS:GO

 • ilość rund na danej mapie np. under 26.5 /over 26.5

  Przykład zakładu under over na ilosc rund w CS:GO

League Of Legends - rodzaje zakładów under / over

 • ilość map np. under 3.5 / over 3.5

  Przykład zakładu under over na ilosc mam w LOL

 • suma zabójstw na poszczególnych mapach np. under 26.5 / over 26.5 (wartość zależna od meczu)
  Przykład zakładu under over na liczbę zabójstw w LOL

 • suma zabitych baronów na poszczególnych mapach np. under 1.5 / over 1.5 (maksymalnie 2-3 w grze)

 • suma zniszczonych wież na poszczególnych mapach np. under 12.5 / over 12.5

 • suma zniszczonych inhibitorów na poszczególnych mapach np.under 2.5 / over 2.5

Dota 2  - rodzaje zakładów under / over

 • ilość map np. over 2.5 / under 2.5

  Przykład zakładu under over na ilość map w DOTA 2

 • suma zabitych roshanów na poszczególnych mapach np. under 1.5 / over 1.5

 • ilość zniszczonych wież na poszczególnych mapach np. under 12.5 / over 12.5

 • ilość zabójstw na poszczególnych mapach np. under 15.5 / over 15.5

 • ilość zniszczonych baraków na poszczególnych mapach np. under 2.5 / over 2.5

Charakterystyka zakładów under/over w e-sporcie.
Zrozumienie typu zakładów poniżej/powyżej jest dość proste, chociaż w pierwszej chwili może wydawać się mało intuicyjne. Wystarczy jednak kilka chwil i wszystko staje się jasne:

 • ilość map under 2.5 — w spotkaniu zostaną rozegrane max. dwie mapy (poniżej 3)

 • ilość map over 2.5 — w spotkaniu zostaną rozegrane przynajmniej 3 mapy

 • ilość rund under 26.5 — w spotkaniu, na danej mapie zostanie rozegrane maksymalnie 26 rund (poniżej 27)

 • ilość rund over 26.5 — w spotkaniu, na danej mapie zostanie rozegrane przynajmniej 27 rund

Podsumowanie
Typowanie zwycięzcy czy dokładnego wyniku spotkania, nie musi być jedyną drogą wielbiciela sportów elektronicznych, zdecydowanego na obstawianie w serwisach bukmacherskich. Powinien sobie zdawać sprawę, że możliwości jest o wiele więcej. Oferty bukmacherów dotyczące czołowych gier wirtualnej rywalizacji powiększają się z miesiąca na miesiąc. Legalne, polskie serwisy bukmacherskie chętnie sięgają po ten skrawek terenu branży, dostosowując program zakładów do wymagań graczy. Zakłady under/over pojawiają się na przodujących platformach liderów rynku zakładów — w STS, Fortunia, LVbet, Betfan, Betclic, PZBuk, Etoto czy Totolotek. Większość z nich oferuje fanom także zakłady na żywo i specjalne promocje powitalne.
Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach